Logowanie

Nieco później niż zwykle, bo 4 września 2017r., spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018. Pani Dyrektor, Magdalena Danieluk, szczegółowo przedstawiła zmiany, jakie czekają nas w związku z obowiązującą reformą oświaty. Podkreśliła, że z dniem 1 września br. nasze Gimnazjum zostało formalnie przyłączone do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu i odtąd jesteśmy jedną wielką szkolną rodziną, której przewodzić będzie Pani Dyrektor Małgorzata Ziober. Zmiany dotyczą także Grona Pedagogicznego, przybyli nowi nauczyciele, którzy zastąpili tych żegnanych w czerwcu i uczniowie na pewno nie mogą już doczekać się pierwszych lekcji, by „przetestować” swoich belfrów. Będzie okazja, by zachwycić ich rozlicznymi talentami i zaangażowaniem w szkolne obowiązki, do czego gimnazjalistów bardzo gorąco zachęcała Sara Kozłowska, uczennica klasy 2d. W swoim wystąpieniu życzyła wszystkim zapału do pracy oraz optymizmu potrzebnego do podejmowania kolejnych ambitnych wyzwań.

Uroczystość przygotowały: p. Małgorzata Klepacka i p. Ewa Darasz. O dekorację zadbała p. Jolanta Kozłowska, przy wsparciu p. Antoniego Kanasa. Zdjęcia- p. Anna Lubińska. Pomoc techniczna- uczniowie klasy 3b: J.Czarnota, A.Grabas, Ł.Podbilski.

galeria2

Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Pani Dyrektor - Magdalena Danieluk- w swoim przemówieniu, podsumowała całoroczny wysiłek nauczycieli a także oceniła pracę oraz obowiązkowość uczniów. Podkreśliła, że od 1 września 2017r. czekają nas ważne zmiany, wynikające z wdrożenia reformy oświaty i musimy się dobrze przygotować, by sprostać nowym wyzwaniom.

Uczeń klasy 3b, Damian Makar, podziękował pedagogom za trzy lata opieki i troski, jaką otaczali oni zwykle krnąbrnych i upartych, ale dziś szczególnie wdzięcznych- trzecioklasistów. Wyraził nadzieję, że wszyscy świetnie dadzą sobie radę w nowych szkołach, bo w murach naszego gimnazjum zyskali solidne podstawy do dalszej edukacji i osobistego rozwoju.

Zakończenie roku szkolnego to czas szczególny. Czas pożegnań i rozstań. Bywa, że także rozstań z nauczycielami. Pani Barbara Terlecka, ucząca muzyki, podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Przez wiele lat wzbogacała muzycznie szkolne uroczystości, wychowała wielu wspaniałych artystów, którzy wielokrotnie osiągali ogromne sukcesy lokalne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Czekały więc na nią gorące podziękowania za trud, wysiłek i ogromne serce dla umuzykalnionej młodzieży. Odśpiewano też chóralne: Sto lat!

Uroczystość była wyjątkowa także dlatego, że nigdy wcześniej nie żegnaliśmy aż tak dużej grupy nauczycieli. Bardzo ubolewamy, że od września nie spotkamy się już na lekcjach z ulubionymi belframi, którzy niejednokrotnie tworzyli nasze gimnazjum od podstaw, zostawili tu kawał swego życia, mnóstwo emocji, twórczych pomysłów, bezinteresownej życzliwości i poświęcenia. Podziękowania i ukłony kierujemy do: Pań- Ewy Semań, Lubomiry Stepan, Aleksandry Kubickiej, Ewy Maciołek, Moniki Zawadzkiej, Anny Pająk, Anety Pomianek-Zwierkowskiej, Sylwii Zapłatyńskiej, Pana Remigiusza Łuca oraz Księdza Piotra Dziuka.

Niewątpliwie optymistycznym i miłym akcentem spotkania, było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród i dyplomów uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, mają na swoim koncie szczególne sukcesy artystyczne, wyróżnili się w sporcie, w pracy na rzecz szkoły i środowiska oraz aktywnie uczestniczyli w rajdach i wycieczkach organizowanych przez Szkolny Klub Turystyczny Gimstopy.

Następnie gimnazjaliści udali się do sal lekcyjnych, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa szkolne. I nastał czas wakacji.

Uroczystość przygotowała p. Małgorzata Klepacka, przy wsparciu polonistów. Opiekę nad chórem szkolnym i oprawę muzyczną i zapewniła p. Barbara Terlecka. O wakacyjny klimat, w postaci dekoracji, zadbała p. Jolanta Kozłowska. Zdjęcia p.A.Lubińska.

galeria2

W dniu 21.06.2017 w Sali głównej Urzędu Miejskiego w Przemyślu odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2016/2017. W kategorii Gimnazjady nasza szkoła wywalczyła drugie miejsce. Gratulujemy wszystkim reprezentantom i nauczycielom wychowania fizycznego.

 

galeria2

Dnia 12 czerwca odbył się w naszej szkole drużynowy konkurs z języka niemieckiego dla klas pierwszych „ Übung macht den Meister”. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami leksykalnymi, gramatycznymi i krajoznawczymi.  Przysłowie głosi „ Trening czyni mistrzem” i przypomina, że powtarzanie pewnych czynności, pozwala dojść nam do mistrzowskiej wprawy. Tego dowiodła klasa IA (DSD) zajmując

I miejsce w naszym konkursie zajęła klasa IA w składzie: Chomik Stanisław, Domka Emilia, Oleksyn Adrian

II miejsce zajęła klasa IB w składzie: Kopała Izabela, Ryznar Justyna, Stadnik Martyna

III miejsce po dogrywce zajęła klasa IC w składzie: Kość Anna, Kucab Konrad, Pawłowska Karolina

IV miejsce zajęła klasa IE w składzie: Banaś Jakub, Grzesik Oliwia, Orłów Weronika

V miejsce zajęła klasa ID w składzie: Filik Maja, Kozłowska Sara, Skawińska Paulina

 

Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom. To była wspaniała wyrównana walka i  okazja do sprawdzenia nabytej wiedzy z języka niemieckiego w dobiegającym końca roku szkolnym.

Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Konkurs zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego: Anna Pająk i Damian Schulz.

galeria2

W dniu 14 czerwca odbył się Komers Klas Trzecich. W jego organizację byli przede wszystkim zaangażowani trzecioklasiści oraz ich rodzice. Komers to ostatni wspólnie zorganizowany bal trzecioklasistów, dlatego też każdy uczeń chciał, by ten dzień był niezwykle wyjątkowy. Piękne stroje, kolorowe dekoracje to tylko elementy całej imprezy. Najważniejsza była  wspólna zabawa, która nie miała końca. 

galeria2

9 czerwca w sali audiowizualnej zebrała się grupa młodzieży, aby po raz kolejny zorganizować dla byłych i obecnych Nauczycieli, Rodziców, Uczniów i Sympatyków naszej szkoły koncert "Wspomnień czar". Piątkowy występ był jednak wyjątkowy, ponieważ po raz pierwszy na widowni zasiadła pani Barbara Terlecka, nauczycielka muzyki i zajęć artystycznych, a także opiekunka szkolnego chóru, która do tej pory organizowała tego typu przedsięwzięcia. Było to ze strony młodzieży podziękowanie za lata twórczej i pełnej zaangażowania pracy w naszym gimnazjum. Koncert będący wynikiem wspólnej pracy uczniów i absolwentów wywołał dużo emocji - nie obyło się bez szczerych łez i zbiorowych uścisków. Mimo małych problemów technicznych, uczniowie zeszli ze sceny zadowoleni i szczęśliwi, a spędzony wspólnie czas z pewnością pozostanie nam wszystkim w pamięci.

Pomoc w organizacji prób i obsługę techniczną zapewniła pani Katarzyna Terlecka-Kurcz.

 

galeria2