Logowanie

To stało się już naszą tradycją! Od kilku lat reprezentacja uczniów  z naszej szkoły wychodzi na przemyskie ulice, by w szczególny sposób przypomnieć mieszkańcom o wyjątkowym dniu, jakim są Walentynki. W tym roku, nie mogło być inaczej. Młodzież chętnie zaangażowała się w akcję, robiąc serduszka z origami, by właśnie 14 lutego móc je rozdać przechodniom. Obdarowywani Przemyślanie niejednokrotnie byli mile zaskoczeni naszym pomysłem i zawsze uśmiechali się oraz dziękowali za drobny podarunek. 

 

galeria2

 

W dniu 1 lutego 2018 wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunem wzięli udział w sympozjum naukowym, zorganizowanym przez Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu. Temat sympozjum brzmiał.,, Deus Caritas w życiu Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka". Wolontariusze mieli okazję wysłuchać kilku prelekcji na temat życia i działalności Niezłomnego Biskupa, a także obejrzeć film pt,, Ksiądz Arcybiskup Ignacy Tokarczuk. Człowiek wielkich czynów"

Chociaż ferie w pełnej krasie, nie wszyscy uczniowie z naszej szkoły leniuchują w domach.

Grupa młodzieży wraz z Panią Katarzyną Terlecką-Kurcz postanowili spędzić pierwszy tydzień ferii na zajęciach z programowania w ramach projektu unijnego "Czas na Technologie Informacyjno-Komunikacyjne.

Uczniowie głowili się i trudzili, kodując duszki tak, żeby schodziły po schodach, czy pokonywały labirynty według ich własnych wskazówek. Aż trudno uwierzyć, w jak wielu dziedzinach nauki trzeba się wykazać, żeby duszki nas "słuchały", a projekt był wyjątkowy.

Potem przyszedł czas na tworzenie własnych autorskich projektów, które będziecie mogli podziwiać już niebawem.

galeria2

W dniu 25.01.2018 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym łyżwiarstwie szybkim. Reprezentacja chłopców wywalczyła trzecie miejsce. Gratulujemy. Opiekunem drużyny był pan Krzysztof Harczuk.

 

 

 

galeria2

25 stycznia 2018r., w godzinach popołudniowych, sala widowiskowa naszej szkoły wypełniła się gośćmi. Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rodzice, uczniowie- wszyscy przybyli, by wysłuchać koncertu „Hej, kolęda, kolęda…” w wykonaniu gimnazjalistów. Kolędy bożonarodzeniowe, pastorałki, radosne pieśni noworoczne zawierają w sobie niepowtarzalny klimat, są zapisem ludowych wierzeń i tradycji, częścią naszej narodowej historii. Nie ma wątpliwości: Polska kolędami stoi! Lubimy je bardzo i cenimy, zatem nic dziwnego, że tak chętnie słuchamy ich w różnych aranżacjach, a i sami ochoczo przyłączamy się do wokalnych występów. Nie inaczej było i tym razem. Zebrani ulegli specjalnej aurze wieczoru, który dostarczył wiele radości i wzruszeń. Pani Dyrektor, Magdalena Danieluk, podziękowała wykonawcom za ‘chwilę zatrzymania’- czyli tak potrzebne zwolnienie tempa w naszej codziennej gonitwie i refleksję nad tym, co w życiu naprawdę ważne. Młodzi artyści, w nagrodę za wysiłek, otrzymali także drobne słodkości, na które z pewnością sobie zasłużyli.

Scenariusz „Wieczoru kolęd” opracowała p. Małgorzata Panecka, o piękną oprawę muzyczną, występy solistów oraz chóru szkolnego zadbała p. Joanna Kotkowska-Majchrowicz. Prowadzenie: Aleksandra Gawlik oraz Jakub Czarnota (kl.3b), wsparcie techniczne: Dawid Pawliszak (kl.3b), zdjęcia: p. Małgorzata Klepacka.

 

galeria2

Piątek 26 stycznia 2018r., to ostatni dzień I semestru roku szkolnego. Przyszedł czas podsumowań, edukacyjnych ‘rachunków’. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz członkowie i sympatycy Szkolnego Klubu Turystycznego „Gimstopy”, którzy przez wiele miesięcy bardzo aktywnie i ciężko pracowali na rzecz naszej szkoły, zostali nagrodzeni. Zamiast zasiąść w tym dniu w szkolnych ławach, wybrali się pod opieką nauczycieli: E.Prajzner. M.Klepackiej i A.Lubińskiej do kina Helios, na specjalnie zamówiony seans, by obejrzeć film „Cudowny chłopak”. To bardzo mądry, refleksyjny obraz, ukazujący historię młodego bohatera, który w szkole musi zmagać się z brakiem akceptacji i zrozumienia, jednak jego wrażliwość, charyzma i dobro potrafią zmieniać innych na lepsze. Film bardzo podobał się gimnazjalistom, którzy zgodnie stwierdzili, że powinni obejrzeć go wszyscy, dzieci, młodzież i dorośli. Może właśnie w czasie na ferii? Zachęcamy!