Logowanie

W dniu 14.05.2018 odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lidze LA. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy. Opiekunem drużyny był pan Antoni Kulik.

W dniu 15 kwietnia 2018 roku wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w III Przemyskich Polach Nadziei.

Organizatorem akcji  jest Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy, z siedzibą w Przemyślu, a zbiórka pieniężna corocznie przeznaczone jest na nowopowstające hospicjum. Młodzież wraz z opiekunami: paniami Małgorzatą Panecką i Jadwigą Tomczyk wręczała dobroczyńcom żonkile, które są symbolem Pół Nadziei.

Szkolne koło wolontariatu składa serdeczne podziękowania Pani Beacie Malinowskiej, która corocznie wspiera nasze koło i szkołę w wykonaniu żonkili.

 

 

galeria2

W dniu 09.04.2018 odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt zajęła piąte miejsce, a zespół chłopców uplasował się na szóstej lokacie. Opiekunem drużyn była pani Anna Warło.

23.03.2018 roku, odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Już Wiosna” – ilustracja wiersza o wiośnie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Poezji (21 marzec). Organizatorem była Pani Katarzyna Paczkowska (biblioteka szkolna), którą wspierała Pani Beata Janiuś (pedagog szkolny).
Do V edycji przystąpiły szkoły: SP 1, SP 4, SP 5 SP 14, SP 15 i Niepubliczna SP im. J. Newtona w Przemyślu. Jury w składzie: Pani Marta Katyńska i Pani Katarzyna Grabka z Pracowni Ceramiki Artystycznej „Na Granicy” w Przemyślu (http://ceramikanagranicy.pl/) oceniły prace w trzech kategoriach wiekowych. Wykonały również nagrody główne – urocze statuetki ( galeria zdjęć). Również Rada Rodziców SP 5 przekazała środki finansowe na zakup upominków dla uczestników konkursu.
Darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!

W kategorii klasy I – III nagrody otrzymały:

I miejsce – Zuzanna Mazur –NSP im. Newtona
II miejsce – Anna Kijowska – SP 4
III miejsce – Jagoda Ciżman – SP 15
III miejsce - Aleksandra Czuba - SP15

W kategorii klas IV – VII nagrody otrzymały:

I miejsce- Gabriela Szymańska – SP 14
II miejsce – Patrycja Rosputyńska – SP 15
III miejsce – Natalia Baran – SP 4

W kategorii klas II – III gimnazjalnych nagrody otrzymały:

I miejsce – Wiktoria Kobak – SP 5 (gimnazjum)
II miejsce – Zuzanna Duniewicz – SP 5 (gimnazjum)
III miejsce – Barbara Rostecka – SP 5 (gimnazjum)

Wyróżniono:

Wiktorię Świetliczkę – SP 1
Annę Krygowską – SP 14
Michała Woińskiego – SP15

Pozostali uczestnicy otrzymali upominki i dyplomy. uczestników przygotowali nauczyciele szkół:
SP 1 – Pani Klaudia Grzegorzak
SP 4 – Panie: Małgorzata Sochacka, Krystyna Kołacz
SP 5 – Panie: Iwona Data, Katarzyna Paczkowska
SP 14, NSP im. Newtona – Pani Halina Dębicka
SP 15 – Pani Małgorzata Tenczyńska – Podulka.

Zapraszamy do obejrzenia prac uczestników konkursu w galerii zdjęć i bibliotece szkolnej Gimnazjum przy SP 5.

galeria2

W dniu 22 marca 2018 r wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami wzięli udział w sympozjum pt ,,Słudzy Boży Józef i Wiktoria Ulmowie z Dziećmi-świadkowie wiary”. Organizatorem sympozjum naukowego była Postulacja Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów z dziećmi oraz Instytut Pamięci Narodowej. Uroczystość została zorganizowana w Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, Słudzy Józef i Wiktoria Ulmowie z dziećmi pochodzili z Markowej i 24 marca 1944 zginęli razem z ukrywanymi u nich Żydami.

 

W dniu 21 marca 2018 r na przemyskim rynku odbyła się Akcja-Happening pod hasłem  ,,Zamieniamy makulaturę, szkło, plastik, elektrośmieci na witaminy dla dzieci i młodzieży”. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przekazani 1672 kg makulatury, 120 sztuk butelek szklanych, 324 sztuk baterii oraz 35kg plastikowych nakrętek. Szkolne Koło wolontariatu składa serdeczne podziękowania Panom: Zdzisławowi Wajdzie i Antoniemu Kulikowi za pomoc transportowo-logistyczną.

 

 

galeria2