Logowanie

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy… Tak śpiewał Marek Grechuta, a słowa jego piosenki śmiało mogą posłużyć za motto dnia 22 października, kiedy to uczniowie naszego Gimnazjum przygotowali dla Grona Pedagogicznego i zaproszonych gości wyjątkową niespodziankę – stali się ich przewodnikami w magicznej podróży do krainy piosenki i muzyki.

Pomysłodawczynią i dobrych duchem wspólnego spotkania w sali widowiskowej szkoły była Albina Motylewicz, uczennica klasy IIIc. Postanowiła spełnić muzyczne marzenia Nauczycieli i zorganizować wyjątkowy koncert, na którym każdy mógł wysłuchać swojej ulubionej piosenki w wykonaniu uczniów naszego Gimnazjum. Albina zebrała grupę zapaleńców, gimnazjaliści z zaangażowaniem poparli projekt i wokalnie opracowali unikalny repertuar. To był koncert pełen fantastycznych emocji i wzruszeń, których nie kryli słuchacze, nagradzając młodzież raz po raz gromkimi brawami. Dodatkową niespodziankę stanowiły uroczyście wręczane każdemu, specjalnie zredagowane Certyfikaty Solidnego Nauczyciela, uprawniające belfrów do bezkarnego szastania szóstkami przez najbliższe sto lat! Z pewnością skorzystają z tego przywileju. Niezwykle miłym akcentem czwartkowego popołudnia i wieczoru był także słodki poczęstunek, przygotowany dla Grona Pedagogicznego przez Radę Rodziców. Sekretarz Rady – p. Ewa Frankowska na ręce Pani Dyrektor złożyła podziękowania dla nauczycieli za ich trud i poświęcenie, a następnie zaprosiła wszystkich na smakowity tort ‘gimnazjalny’ –prawdziwe dzieło sztuki cukierniczej.  Fantastyczna atmosfera udzieliła się wszystkim, a spotkanie na pewno pozostanie na długo w sercach tych, którym koncert był dedykowany- Nauczycielom.  Dziękujemy gimnazjalistom za ich ogromne zaangażowanie.

Organizacja: Albina Motylewicz, Julia Kurcz. Prowadzenie: Agnieszka Początek, Sandra Szybiak.  Soliści: Albina Motylewicz, Julia Kurcz,Paulina Osak, Wiktoria Popadyn, Bartłomiej Ruśnica, Katarzyna Rzońca, Julia Kaczmarek, Julia Zaremba, Karolina Wajda, gościnnie: Anna Motylewicz. Chór: Mateusz Dymiter, Oliwia Machunik, Sandra Pająk, Daria Leszko, Kamila Popadyn, Alan Grabas. Gitara akustyczna: Bartłomiej Ruśnica. Gitara elektryczna: Alan Grabas.

Dyskretną opiekę merytoryczną nad młodzieżą i jej wokalną ekspresją roztoczyły panie: Barbara Terlecka, Katarzyna Terlecka-Kurcz.