Logowanie

Dzisiejszy dzień uczniowie klas pierwszych z pewnością zapamiętają na długo, bowiem dziś właśnie odbyły się szkolne OTRZĘSINY. Jak co roku, trzecioklasiści (pod opieką wychowawców) organizują dla swych młodszych kolegów specjalne powitanie, swoisty chrzest bojowy, kto go przejdzie bezboleśnie, ten zasłuży sobie na miano GIMNAZJALISTY. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwszą – oficjalną- rozpoczęła Pani Dyrektor Magdalena Danieluk, która w swym przemówieniu zapewniła zebranych, że wszyscy pracownicy szkoły dołożą wszelkich starań, by najmłodsi uczniowie, przez cały okres nauki, czuli się w naszym gimnazjum dobrze i bezpiecznie. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły, złożenie obietnicy dbania o jej dobre imię, przestrzegania zasad oraz rozwijania umiejętności i uzdolnień uczniowskich.

Po części oficjalnej, nastąpiła część nieco bardziej swobodna w formie. Starszaki testowały nieopierzonych żaków. Każdy młokos mógł zostać wierszokletą, wymyślając hasło promujące własną klasę. Miłośnicy tężyzny fizycznej wykazywali się swą kondycją podczas musztry/rozgrzewki przed lekcją wychowania fizycznego. Mądre głowy odpowiadały na podchwytliwe pytania zawarte w quizie dotyczącym wiedzy o szkole. Komu słoń na ucho nie nadepnął, ten mógł w tym dniu operowo wyśpiewać spis treści podręcznika do chemii – co stało się hitem imprezy. Taniec z gwiazdami u nas? Czemu nie, pierwszak potrafi, choćby i z nadmuchanym balonem między tancerzami. A wszystkie te konkurencje nastąpiły po przeprowadzonym wcześniej biegu przez tor przeszkód, całowaniu dłoni pewnego bardzo kościstego jegomościa i ozdabianiu twarzy kocimi wąsami. Czego to się nie robi, by zostać przyjętym do Gimnazjum nr 3 w Przemyślu. Poświęcenie uczniów klas pierwszych zostało w pełni docenione i uhonorowane specjalnymi certyfikatami. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie na koniec (fotografowanych częstowano cytryną, by ich miny stały się bardziej ‘wyraziste’) i można było zacząć harce na parkiecie, czyli dyskotekę. O ‘posiłek regeneracyjny’ –  smakowite domowe wypieki i ożywcze napoje - zadbały Mamy z Rady Rodziców, które pomogły suto zastawić stoły w ‘kąciku biesiadnym’, za co składamy gorące podziękowania.

Dziękujemy za niezapomniane chwile organizatorom: Trzecioklasistom, wychowawcom klas trzecich– p.A.Pipce, E.Semań, M.Rabskiej, A.Kanasowi wspieranym przez nauczycieli-p.R Łuca, Z.Wajdę, A.Kulika. Zdjęcia: p. A.Lubińska, M.Klepacka.