Logowanie

Dziś w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia. Zebrani w sali gimnastycznej: Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie, mogli obejrzeć montaż słowno-muzyczny pt. „Ku wolności…” .

Historia polskich zrywów narodowowyzwoleńczych, dramatycznych powstań, niejednokrotnie bratobójczej walki Polaków wcielonych do obcych armii, skłoniła do refleksji na temat tego, czym była i jest dzisiaj wolność, jak o nią zabiegać i jak jej strzec. Tematyczne wiersze wprowadziły nastrój pełen zadumy, podobnie jak lubiane przez wszystkich pieśni legionowe i żołnierskie w wykonaniu solistów i chóru szkolnego, tym razem gościnnie wspieranego przez uczniów klasy IIIa. Uczestnicy dzisiejszego spotkania mogli utwierdzić się w przekonaniu, że bycie Polakiem to powód do dumy, ale i zobowiązanie do godnego, honorowego postępowania.

Scenariusz: Małgorzata Klepacka. Przygotowanie recytatorów: Ewa Darasz, Małgorzata Klepacka. Oprawa muzyczna, opieka nad solistami i występem chóru szkolnego: Barbara Terlecka. Dekoracje: Jolanta Kozłowska.