Logowanie

W dniu 3.02.2016 r. już po raz ósmy gościliśmy u siebie miłośników matematyki ze szkół podstawowych z Przemyśla i okolic na konkursie "Pomyśl mądra głowo".

Uczestnicy podzieleni byli na czteroosobowe drużyny z zapałem rozwiązujące zadania konkursowe oraz kibiców, którzy również nie próżnowali - brali udział w konkurencjach sportowych, a także rozwiązywali łamigłówki zdobywając punkty dla swojej szkoły. Konkurs odbywał się w bardzo miłej atmosferze. Młodzież uczyła się zdrowej rywalizacji, pracy w grupie, rozwijała swoje umiejętności i przede wszystkim świetnie się bawiła.

Komisja konkursowa w składzie: p. Remigiusz Łuc, p. Danuta Kołodziej, p. Anna Pipka, p. Ewa Semań, p. Ewa Prajzner oraz p. Zdzisław Wajda spośród dziewięciu zespołów wybrała trzy najlepsze. Wyniki wyglądały następująco:

I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 6 w Przemyślu
Skład drużyny: Katarzyna Józwik, Gabriel Grzegorzak, Weronika Nakoneczna, Mikołaj Jędruch oraz kibice
Opiekun: p. Stanisława Kubisztal-Andruszczyszyn

II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 16 w Przemyślu
Skład drużyny: Krzysztof Woś, Maciej Kruszyński, Jakub Tomaszewski, Patrycja Polińska oraz kibice
Opiekun: p. Marta Letniowska, p. Alicja Dobosz

III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4 w Przemyślu
Skład drużyny: Karolina Harasimowicz, Agnieszka Pilip, Miłosz Grodecki, Kacper Bal oraz kibice
Opiekun: p. Beata Czapska, p. Małgorzata Walter, p. Iwona Kociańska

Pozostałe drużyny reprezentowały Szkoły Podstawowe nr 1, 5 i 11 z Przemyśla, Szkoły Podstawowe z Grochowiec i Siedlisk, a także Niepubliczną Szkołę Podstawową im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu.

Po zakończeniu konkursowych zmagań uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka doświadczeń związanych z nauką fizyki w gimnazjum, które zaprezentował i objaśnił p. Remigiusz Łuc. Następnie uczestnicy stanęli do wspólnego zdjęcia i pełni wrażeń wrócili do swoich szkół.

Zadania matematyczne oraz konkurencje sportowe przygotowali p. Remigiusz Łuc, p. Danuta Kołodziej, p. Anna Pipka, p. Ewa Semań, p. Ewa Prajzner oraz p. Zdzisław Wajda.
Serduszka, które otrzymali uczestnicy konkursu w ramach walentynkowego upominku wykonali uczniowie naszego gimnazjum na lekcjach techniki pod czujnym okiem p. Ewy Prajzner.

Konkurs nie mógłby się odbyć bez pomocy grupy uczniów w składzie: Kacper Stanowski, Marek Balicki, Damian Makar, Wiktoria Sochań, Angelika Święs, Malwina Brzęk, Emilia Bolanowska, Oliwia Radoń, Nikola Jarosz, Klaudia Dorosz, Paulina Szkółka, Izabela Słomiany i Julia Kurcz. Opiekowali się oni uczestnikami, pilnowali porządku i zapewniali obsługę techniczną.

Dziękujemy wszystkim szkołom za udział i do zobaczenia za rok!