Logowanie

Już po raz 16. w naszej szkole zorganizowany został konkurs, który poświęcony jest przyrodzie, jej zasobom oraz skutecznym sposobom ochrony tego, co dała nam natura. W tym roku odbywał się pod hasłem: „Woda źródłem życia!. 3 czerwca, reprezentanci Gimnazjum nr 1,3,5 w Przemyślu oraz Gimnazjum w Żurawicy postanowili zmierzyć się z obszerną i wymagającą tematyka przyrodniczą. Odpowiadali na podchwytliwe pytania w Kole Natury, rozwiązywali krzyżówki, zmagali się z kalamburami i logicznymi układankami. Rywalizacja okazała się tak zacięta, że po pięciu rundach konieczna była dogrywka, by wyłonić wicemistrzów konkursu. Zwyciężyły uczennice z Gimnazjum nr 1 w Przemyślu, II miejsce zajęła reprezentacja naszej szkoły (Anna Korzępa, Julia Kurcz, klasa IIIa), a na III miejscu uplasowały się uczennice z Gimnazjum w Żurawicy. Gratulujemy! Komisję konkursową tworzyły Panie: Maria Pączek (Gimnazjum w Żurawicy) oraz Romana Pach (Gimnazjum nr 1 w Przemyślu), które doceniły zaangażowanie uczestników konkursu.

W tematykę przyrodniczą i ekologiczną wprowadziły zebranych wiersze i piosenki w wykonaniu uczniów naszego gimnazjum. Program artystyczny przygotowała p.Małgorzata Klepacka, o oprawę muzyczną, występy solistów i chóru zadbała p. Barbara Terlecka. Uwagę przykuwała dekoracja, utrzymana w ‘wodnej’ kolorystyce, wykonana przez p. Jolantę Kozłowską. Wsparcie techniczne zapewniła p. Katarzyna Terlecka-Kurcz. Całość, w fotograficznym kadrze uwieczniła p. Anna Lubińska.

Głównym organizatorem oraz koordynatorem działań konkursowych była p. Jadwiga Tomczyk, we współpracy z p. Ewą Semań. Współorganizator konkursu -Zarząd Parków Krajobrazowych w Przemyślu ufundował dla uczestników drobne upominki i dyplomy, które wręczyła zwycięzcom Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Przemyślu, Pani Magdalena Danieluk, serdecznie zapraszając gości na przyszłoroczną edycję przyrodniczych potyczek. Zatem, do spotkania za rok!