Logowanie

Uroczyste zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niesamowicie wesoła, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki, jednocześnie jednak rozpoczynająca okres dwumiesięcznej zabawy, rozrywki i beztroski.

W dniu dzisiejszym Dyrekcja, Uczniowie, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice zgromadzili się w sali gimnastycznej naszego gimnazjum na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2015/2016. Po części oficjalnej głos zabrała pani dyrektor – Magdalena Danieluk, która podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny; życzyła też zebranym udanych i bezpiecznych wakacji. Wyraziła nadzieję, że dzięki odpoczynkowi, w następnym roku szkolnym, z jeszcze większą ochotą podejmiemy trud nauki.

Następnie głos zabrała pani Ewa Frankowska, przedstawiciel Rady Rodziców, która ze wzruszeniem podziękowała nauczycielom za ponad ćwierć wieku współpracy ze szkołą i zaprosiła wszystkich pracowników na słodki poczęstunek po uroczystości.

Angelika Święs z klasy IIIb, w imieniu wszystkich uczniów klas trzecich podziękowała zarówno nauczycielom, jak i pracownikom niepedagogicznym za trud włożony w proces dydaktyczny i wychowawczy młodzieży.

Dzisiejszy dzień był czasem pożegnań nie tylko z naszymi absolwentami ale również z panią Anną Pipką, nauczycielką matematyki, która po 16 latach pracy w naszej szkole odeszła na emeryturę. Pani Dyrektor złożyła na ręce pani Anny bukiet, jako symbol podziękowań za wieloletnią pracę włożoną w kształtowanie młodych umysłów. Cała społeczność szkolna dziękowała pani Annie owacjami na stojąco i ochoczo odśpiewała tradycyjne "Sto lat".

W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie nagród dla uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Podziękowania i nagrody odebrali też uczniowie, którzy osiągnęli spektakularne sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz najaktywniejsi członkowie Klubu Turystycznego Gimstopy. Pani Dyrektor, całe grono pedagogiczne i przede wszystkim opiekun szkolnego chóru, pani Barbara Terlecka, nie zapomnieli również o tegorocznych absolwentkach: Julii Kurcz, Albinie Motylewicz oraz Paulinie Behen, które wybijały się w pracy pozadydaktycznej, uświetniając swoimi występami wszystkie uroczystości szkolne przez całe trzy lata nauki w naszym gimnazjum. Gromkie brama zebranych na sali świadczyły o tym, że doceniają oni sukcesy swoich kolegów i koleżanek.

Po spotkaniu ogólnym, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowawcy wręczyli też w salach świadectwa wszystkim uczniom.

Piękną uroczystość przygotowała pani Małgorzata Klepacka, przy wsparciu szkolnego chóru pod opieką pani Barbary Terleckiej. O obsługę techniczną zadbał pan Remigiusz Łuc, natomiast dekoracje przygotowali wychowawcy klas trzecich.