Logowanie

W sobotę, 24 września 2016r., mieliśmy zaszczyt gościć dostojnych Jubilatów. Członkowie Stowarzyszenia Szarych Szeregów ’Kręgu Przemyśl’ im. Jana Kruka obrali bowiem naszą szkołę, by tu zorganizować obchody swego święta: 20-lecia istnienia Stowarzyszenia. W sali gimnastycznej, w której odbywała się uroczystość, miejsca zajmowali zaproszeni goście: posłowie, przedstawiciele władz miasta, starostwa, ludzie kultury i nauki, dyrektorzy przemyskich szkół, władze harcerskie, młodzież szkolna. Wśród przybyłych byli m.in. poseł p.Marek Rząsa, z ramienia Prezydenta Miasta p.Barbara Łapka, Starosta Przemyski p.Jan Pączek, ksiądz kapelan Stanisław Czenczek, Komendant Hufca ZHP Ziemi Przemyskiej phm. Mariusz Lato, p.Piotr Kruk- syn patrona Stowarzyszenia- Jana Kruka oraz wielu innych. Jubilaci odebrali wiele gorących osobistych podziękowań za swą wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego, otrzymali okolicznościowy grawerton od Prezydenta Miasta p.Roberta Chomy, a także listy gratulacyjne m.in. od posła p.Andrzeja Matusiewicza oraz okazały tort z rąk Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu p.Bogusławy Pieczyńskiej. Ważnym momentem było też wręczenie członkom Stowarzyszenia prestiżowych odznaczeń i wyróżnień, w tym: Kombatanckiego Krzyża Zwycięstwa, tytułu: Zasłużony dla Powiatu Przemyskiego oraz Złotej Lilijki a także okolicznościowych dyplomów.

Pani Dyrektor Magdalena Danieluk, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Szarych Szeregów w Przemyślu bardzo starali się, by dostojni Jubilaci, w tak ważnym dla siebie dniu, dobrze czuli się w naszej szkole. Dowodem tego jest specjalnie przygotowany dla nich przez p.Remigiusza Łuca piękny, pełen wzruszeń, występ harcerzy z 21PDH im. Szarych Szeregów oraz 5 PDS w Przemyślu, ukazujący losy członków Szarych Szeregów podczas wojennej zawieruchy. Zadbano o wszelkie detale i szczegóły. Część harcerzy wystąpiła w oryginalnych mundurach z okresu II wojny światowej, elementem scenografii były także repliki broni i wyposażenia, w tym menażki, plecaki, apteczki itp. Stworzyło to niepowtarzalny nastrój widowiska słowno-muzycznego, do którego scenariusz napisała p.Małgorzata Klepacka. Uwagę zebranych przykuwała okolicznościowa dekoracja, zawierająca akcenty historyczne, patriotyczne i harcerskie, przygotowana przez .p Jolantę Kozłowską. Warto podkreślić, że w widowisku udział wzięli także absolwenci naszej szkoły, którzy wciąż czują z nami silną więź i chcieli swą obecnością wesprzeć nasze działania na rzecz Stowarzyszenia.

Po części artystycznej, goście i gospodarze mogli obejrzeć wystawę tematyczną przygotowaną przez p.Romana Taworskiego, a następnie udali się na poczęstunek. To był dzień pełen wrażeń.

Zdjęcia: p.Anna Lubińska i p.Małgorzata Klepacka.