Logowanie

5 maja obchodzimy w Polsce Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień Godności jest najważniejszym wydarzeniem w ciągu roku dla całego środowiska osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin, przyjaciół i terapeutów. Tegorocznym hasłem przewodnim przemyskich obchodów święta jest: „Jestem aktywny – więc czuję się potrzebny”.  

Obchody rozpoczęły się uroczystym otwarciem Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną pod budynkiem Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Następnie wszyscy biorący udział w tym wydarzeniu uroczyście przemaszerowali ulicami Przemyśla do sali teatralnej Zamku Kazimierzowskiego, gdzie można było obejrzeć program artystyczny przygotowany przez wychowanków Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Przemyślu. Ponadto,  osoby i instytucje szczególnie wspierające inicjatywy podejmowane dla dobra osób z niepełnosprawnością intelektualną  zostały nagrodzone wyróżnieniami „Anioł Stróż” PSONI.

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz harcerze z V Przemyskiej Drużyny Starszoharcerskiej im. Zbigniewa Grochowskiego brali czynny udział w tym wydarzeniu, wykazując się solidarnością oraz gotowością do integracji i współdziałania z osobami z niepełnosprawnością intelektualną.

galeria2