Logowanie

Uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Pani Dyrektor - Magdalena Danieluk- w swoim przemówieniu, podsumowała całoroczny wysiłek nauczycieli a także oceniła pracę oraz obowiązkowość uczniów. Podkreśliła, że od 1 września 2017r. czekają nas ważne zmiany, wynikające z wdrożenia reformy oświaty i musimy się dobrze przygotować, by sprostać nowym wyzwaniom.

Uczeń klasy 3b, Damian Makar, podziękował pedagogom za trzy lata opieki i troski, jaką otaczali oni zwykle krnąbrnych i upartych, ale dziś szczególnie wdzięcznych- trzecioklasistów. Wyraził nadzieję, że wszyscy świetnie dadzą sobie radę w nowych szkołach, bo w murach naszego gimnazjum zyskali solidne podstawy do dalszej edukacji i osobistego rozwoju.

Zakończenie roku szkolnego to czas szczególny. Czas pożegnań i rozstań. Bywa, że także rozstań z nauczycielami. Pani Barbara Terlecka, ucząca muzyki, podjęła decyzję o przejściu na emeryturę. Przez wiele lat wzbogacała muzycznie szkolne uroczystości, wychowała wielu wspaniałych artystów, którzy wielokrotnie osiągali ogromne sukcesy lokalne, powiatowe, wojewódzkie i ogólnopolskie. Czekały więc na nią gorące podziękowania za trud, wysiłek i ogromne serce dla umuzykalnionej młodzieży. Odśpiewano też chóralne: Sto lat!

Uroczystość była wyjątkowa także dlatego, że nigdy wcześniej nie żegnaliśmy aż tak dużej grupy nauczycieli. Bardzo ubolewamy, że od września nie spotkamy się już na lekcjach z ulubionymi belframi, którzy niejednokrotnie tworzyli nasze gimnazjum od podstaw, zostawili tu kawał swego życia, mnóstwo emocji, twórczych pomysłów, bezinteresownej życzliwości i poświęcenia. Podziękowania i ukłony kierujemy do: Pań- Ewy Semań, Lubomiry Stepan, Aleksandry Kubickiej, Ewy Maciołek, Moniki Zawadzkiej, Anny Pająk, Anety Pomianek-Zwierkowskiej, Sylwii Zapłatyńskiej, Pana Remigiusza Łuca oraz Księdza Piotra Dziuka.

Niewątpliwie optymistycznym i miłym akcentem spotkania, było wręczenie przez Panią Dyrektor nagród i dyplomów uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, mają na swoim koncie szczególne sukcesy artystyczne, wyróżnili się w sporcie, w pracy na rzecz szkoły i środowiska oraz aktywnie uczestniczyli w rajdach i wycieczkach organizowanych przez Szkolny Klub Turystyczny Gimstopy.

Następnie gimnazjaliści udali się do sal lekcyjnych, by z rąk wychowawców odebrać świadectwa szkolne. I nastał czas wakacji.

Uroczystość przygotowała p. Małgorzata Klepacka, przy wsparciu polonistów. Opiekę nad chórem szkolnym i oprawę muzyczną i zapewniła p. Barbara Terlecka. O wakacyjny klimat, w postaci dekoracji, zadbała p. Jolanta Kozłowska. Zdjęcia p.A.Lubińska.

galeria2