Logowanie

Wszyscy lubimy jasełka- widowisko poświęcone historii narodzin Dzieciątka Jezus. Chętnie oglądamy aktorów wygłaszających klasyczne kwestie, występujących w charakterystycznych dla biblijnych postaci szatach. Ale tym razem było inaczej. 22 grudnia 2017r. uczniowie naszej szkoły postanowili zaprezentować widowisko, w którym nie było stajenki, pastuszków, Trzech Króli. Jedynie Maryja i Józef pozostali niezmienni. Otaczały ich realia bardzo współczesne- materialistyczny świat, w którym rządzi pieniądz, obojętność i egoizm. Spektakl miał wszystkich skłonić do refleksji nad wyborem istotnych w życiu wartości, określeniem własnych priorytetów.

Piękne kolędy i pastorałki, w wykonaniu solistów i chóru szkolnego, wprowadziły widzów w odświętny nastrój. Pani Dyrektor, Magdalena Danieluk, złożyła zebranym w sali widowiskowej nauczycielom oraz uczniom świąteczne i noworoczne życzenia. W tym dniu, ciepłych i serdecznych słów oraz gestów było znacznie więcej, bowiem gimnazjaliści udali się do swoich klas, by wraz z wychowawcami spotkać się przy wspólnym stole i podzielić opłatkiem.

Pomysłodawczynią widowiska była p. Małgorzata Panecka, o oprawę muzyczną i przygotowanie solistów oraz chóru zadbała p. Joanna Kotkowska-Majchrowicz. Wsparcie techniczne- Alan Grabas (kl.3b).

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Jasełek nakręconego oraz zmontowanego przez Jakuba Czarnotę z klasy 3b oraz zdjęć wykonanych przez p. Małgorzatę Klepacką (przyp.redakcja).

 

galeria2